...

PROMYK

Jakość nauczania

Opieramy się zarówno na wytycznych MEN, jak i realizujemy własne projekty edukacyjne. Tym, co wyróżnia Promyk spośród wszystkich szkół w Szczecnie jest szczególny nacisk na naukę języków obcych. Nasi uczniowie przez cały czas trwania edukacji, mają zagwarantowaną codzienną naukę języka angielskiego w ramach lekcji oraz język niemiecki dwa razy w tygodniu. W klasach 7 i 8 można dołączyć do klas dwujęzycznych, gdzie także wybrane przedmioty nauczane są w języku angielskim. 

Drugim, mocnym punktem Promyka jest kształcenie  muzyczne. W ramach naszej szkoły można realizować muzyczną podstawówkę zarówno w formie dodatkowego nauczania, jak i zostać uczniem szkoły muzycznej. 

NOWOŚĆ

Klasy profilowane w roku szkolnym 2023/2024

Uczniowie klas językowo-cyfrowych będą realizowali w ramach lekcji angielskiego, matematyki i informatyki zajęcia z kodowania, programowania, myślenia kreatywnego i logicznego. Klasy językowo-cyfrowe to przede wszystkim oferta dla uczniów klas 4-6. 

Do klasy językowo-sportowej będzie można dołączyć już od pierwszej klasy. Przygotowujemy rozszerzony program wychowania fizycznego. Zajęcia będą ukierunkowane na taniec towarzyski sportowy/ hip-hopowy oraz szachy. 

Klasa językowo-muzyczna wynika z naszych wieloletnich doświadczeń w kształceniu muzycznym. Dzieci uczą się grać na różnych instrumentach, pod okiem doświadczonych pedagogów rozwijają talenty muzyczne. Koncerty na zakończenie roku odbywają się po sąsiedzku, w Filharmonii Szczecińskiej.  

Organizacja

Małe klasy i duże sukcesy - zrównoważony rozwój

Wierzymy, że kluczem do efektywnego nauczania jest dobra organizacja. Nasze klasy liczą do 16 uczniów, co pozwala na skupioną, grupową pracę, ale także indywidualny kontakt z każdą osobą w klasie. Nauka odbywa się codziennie między godziną 8:00 a 16:20. Zwykle pierwsza część dnia poświęcona jest na zajęcia obowiązkowe, a druga na zajęcia pozalekcyjne, które odbywają się również w szkole. Popołudnie i wieczór jest więc dla dzieci czasem odpoczynku. Zarówno zajęcia szkolne, jak i rozwijanie pasji i zainteresowań może odbywać się w ciągu dnia, kiedy rodzice są w pracy.

LOKALIZACJA

Komfortowy i bezpieczny dojazd dla Ciebie i dziecka

Nasza szkoła mieści się na Wałach Chrobrego, przy ulicy Starzyńskiego 4. To jedno z najbardziej malowniczych, zielonych części Szczecina. Mamy stąd bardzo blisko do parku Żeromskiego i placówek kulturalnych. Przed szkołą znajduje się wydzielona przestrzeń do zaparkowania, tuż przed wejściem do placówki. Można też skorzystać z darmowego parkowania do 15 minut w okolicy szkoły. Tuż przed szkołą zatrzymuje się autobus linii 90 i 70, kilka minut piechotą można przejść do przystanku tramwajowego. 

Dla osób z prawobrzeża przeznaczyliśmy specjalny bus kursujący dwa razy dziennie, który przywozi i odwozi dzieci po zajęciach.

Nasza placówka mieści się w dogodnej lokalizacji, która łączy w sobie spokój i bliskość z innymi częściami miasta.

REKRUTACJA

Jak dołączyć do Promyka?

Promyk to szkoła skierowana do wszystkich dzieci, bez względu na ich zainteresowania czy umiejętności. Rodziców zainteresowanych naszą ofertą zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy, telefon komórkowy lub bezpośrednio w naszej placówce. Jesteśmy przekonani, że nasza szkoła to miejsce, w którym Wasze dziecko będzie się rozwijać, uczyć i tworzyć cenne wspomnienia.

SZKOŁA - PROMYK

Ważne informacje

PLAYLISTA

Nasza Szkoła

Tak wygląda nasza szkoła od kulis. Po szkole oprowadzają nasi uczniowie.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.