Z życia szkoły

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

17 października 2017 roku powitaliśmy w szeregach naszej szkoły, uczniów klas pierwszych. Zanim najmłodsi adepci zostali pasowani przez Panią Dyrektor Helenę Grzywacz, musieli się wykazać odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, a także złożyć uroczyste ślubowanie w języku polskim i angielskim. Uczniowie klas drugich i trzecich przygotowali na tę okazję program artystyczny, a humorystyczny test przeprowadziła uczennica z czwartej klasy. Po pozytywnym zdaniu egzaminu każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkową sowę. Następnie rodzice złożyli uroczyste ślubowanie, odczytując wiersz pt. „Rodzice na medal”.

Na koniec pasowania wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na smakowity poczęstunek. Powodzenia Pierwszaki!

PROJEKT „PROMYK I PIENIĄDZE”

23 i 24 października 2017 roku, w ramach projektu „ Promyk i pieniądze”, realizowanego pod patronatem Narodowego Banku Polskiego uczniowie naszej szkoły udają się na warsztaty do siedziby banku przy ul. Starzyńskiego.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA

11 października 2017 roku nasi pierwszoklasiści , w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, wzięli udział w warsztatach z programowania. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu niezapomnianych emocji, szczególnie ,że w rozwiązywaniu zadań pomagał im mały, ale bardzo sprytny robot Ozobot.

WIZYTA W MUZEUM NARODOWYM

10 października 2017 roku czwartoklasiści wybrali się do Muzeum Narodowego na lekcję pt. „ W afrykańskiej wiosce”. Oprowadzała ich pani Dorota, która w bardzo interesujący sposób przedstawiła  ciekawostki związane z Czarnym Lądem. Wielu emocji dostarczyła opowieść o afrykańskich maskach i możliwość przymierzenia jednej z nich.

Na koniec spotkania uczniowie zasiedli pod wielkim baobabem, by podsumować te niezwykłe zajęcia.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

„Dziś ślubowania nadszedł już czas,

pierwszy egzamin na ucznia zdasz.

Rodzice nasi są tutaj z nami,

żeby egzamin był dobrze zdany!”

Zapraszamy Rodziców pierwszoklasistów na  uroczyste Pasowanie, które odbędzie się 17 października 2017 r. o godz. 16.00 w auli szkolnej.

KONKURSY KURATORYJNE

Znamy już terminy eliminacji szkolnych do Konkursów Przedmiotowych dla Uczniów Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego.

16 października o godz. 10.00  - Konkurs Języka Polskiego

16 października o godz. 13.00 - Konkurs Matematyczny

17 października o godz. 10.00 - Konkurs Języka Angielskiego

17 października o godz. 13.00 - Konkurs Języka Niemieckiego

WIZYTA W MUZEUM KLAS CZWARTYCH

10 października2017 roku uczniowie klas czwartych wybierają się do Muzeum Narodowego na lekcję pt. „ W afrykańskiej wiosce”.  Ciekawa tematyka i wyjątkowa prowadząca to gwarancja ciekawie i efektywnie spędzonego czasu.

WYPRAWA DO WARSZAWY!

27 września 2017 roku klasy trzecie i czwarte wybrały się na trzydniową wycieczkę do stolicy. Program eskapady prezentował się imponująco!

Uczniowie odwiedzili Centrum Nauki Kopernik, zwiedzili warszawską Starówkę, uczestniczyli w prelekcjach w Centrum Pieniądza. Wyjątkowe chwile spędzili w Łazienkach Królewskich i Zamku Królewskim. Chłopcom szczególnie utkwiła w pamięci wizyta na Stadionie Narodowym. Zresztą oddajmy głos samym uczniom:

„ Na wycieczce w Warszawie najbardziej podobały  mi się Łazienki Królewskie. Było tam dużo wiewiórek, pawi i innych ptaków.”

„ Pamiętam, że król Stanisław, gdy chciał dać swoim gościom znać , że pora kończyć obiad , kazał podawać do stołu suszone śliwkiJ”

„Myślę, że innym dzieciom też się podobało i , że wszyscy przeżyli to samo co ja.”

„ Selfie na stadionie w Dniu Chłopaka – to jest to!”

Ciekawe dokąd wybierzemy się wiosną?

EDUKACJA FILMOWA W „PROMYKU”

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w ogólnopolskim przedsięwzięciu - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, do którego przyłączyło się szczecińskie kino „Pionier”.

Edukacja filmowa to projekt, który realizowany już ponad 10 lat. Zaczął się od spotkań w warszawskim kinie Muranów. Z czasem  comiesięczne spotkania dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zawitały w około czterdziestu miastach. Cykliczne spotkania NHEF to projekcje wyjątkowych filmów, które omawiane są  podczas prelekcji i prezentacji multimedialnych.

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową i posiada rekomendację Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej. Należą także do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

FESTYN RODZINNY

16 września 2017 roku zgodnie z tradycją naszej szkoły  uczniowie, ich rodzice i nauczyciele spotkali się przy ul. Tenisowej na Sportowym Festynie Rodzinnym.

Zdrowej rywalizacji towarzyszyła wyśmienita zabawa. Konkurencje przygotowane przez nauczycieli w-f, jak zwykle, dostarczyły wielu pozytywnych emocji  i niekontrolowanych salw śmiechu. Po intensywnym wysiłku fizycznym można był wzmocnić swoje ciało przepyszną, pieczoną kiełbaską .

Reasumując, integracja połączona z dobrą zabawą, strawą i odrobiną trudu sprawiła, iż piknik, w opinii uczestników, był udanym przedsięwzięciem! 

UROCZYSTE  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

1 września 2017 roku w auli Akademii  Morskiej uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Promyk Szkoła jak Dom” i Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stpnia "Promyk" rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018.

Nieco przerażeni, troszkę rozleniwieni, smagnięci wakacyjnym słońcem dzielnie stawili się o 11.00, by przy wtórze wspólnego radosnego śpiewu powitać dawno niewidzianych kolegów i grono pedagogów. Po części oficjalnej obfitującej w pełne ciepła i pozytywnej energii  mowy, wszyscy udali się do szkoły. Tam, w kameralnym gronie, spędzili mile chwile w swoich salach. Szczególnie zaciekawieni byli czwartoklasiści, którzy w nowym roku szkolnym rozgościli się na drugim piętrze budynku. Okazało się, że czeka na nich wiele przyjemnych niespodzianek.

Drogie „Promyki”, w nowym roku szkolnym życzymy Wam samych sukcesów i zadowolenia z osiągniętych przez Was wyników!

Znajdź nas na Facebook
Facebook
Jesteśmy na Google+
Google+